به عنوان روش مطمئن و موثر در مصرف ژل رویال خالص و تازه، توصیه می‌شود که این محصول را به صورت روزانه، به ویژه در صبح و به صورت ناشتا، به عنوان اولین مصرف روز انتخاب نمایید. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که قرار دادن ژل رویال تازه ژیر زبان، و پس از گذشت یک یا چند دقیقه، جذب زیر زبانی فراهم می‌شود.

میزان مصرف ژل رویال در منابع مختلف با دامنه‌های گوناگون از 1 تا 12 گرم در روز اعلام شده است. با این حال، در مصرف عمومی، توصیه می‌شود که مقدار روزانه بین 1 تا 3 گرم برای افراد بزرگسال و 0.5 گرم برای کودکان بالای 5 سال می‌باشد، که معمولاً با توافق کارشناسان زنبوردرمانی انجام می‌گیرد.

مصرف ژل رویال در میزان‌های بیشتر، معمولاً به عنوان یک تداوم درمان‌های خاص و با توجه به نظر متخصص انجام می‌پذیرد. در نظر گرفتن این نکته مهم است که دوره مصرف بین 5 تا 30 روز قرار گیرد و هر دوره 15 روز از مصرف ژل رویال اجتناب شود. در نهایت، میزان استفاده سالانه حداکثر به میزان 180 گرم می‌باشد، که خرید این محصول از فروشگاه‌های معتبر را پیشنهاد می‌نماییم.

بهترین روش و طریقه مصرف ژل رویال چیست؟

یکی از نکات مهمی که در استفاده از مواد مغذی و کاملا طبیعی باید در نظر داشت استفاده از آن ها بصورت مستمر است. طریقه مصرف ژل رویال به چندین شکل است اما باید آن را منظم و با استمرار استفاده کرد تا بهترین نتیجه را گرفت. می توان گفت ژل‌ رویال عسل هیچ نوع عوارض جانبی برای شما ندارد و با دوز آغازین که یک الی ۵ گرم است می توانید این ژل بی نظیر را مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به چندین طریقه مصرف ژل رویال اشاره می کنیم.

طریقه مصرف ژل رویال به صورت زیر زبانی

این شیوه یکی از بهترین روش های مصرف ژل رویال است. به این علت که خواص و اثرات آن به صورت مستقیم و بدون تجزیه شدن در معده، وارد جریان خون می‌شود. برای این منظور کافی است هر روز صبح و به صورت ناشتا و با دهان مسواک زده، به اندازه‌ی ۱ گرم (اندازه یک نخود) از ژل را در زیر زبان گذاشته تا زمانی که به طور کامل جذب شود. پیشنهاد می‌شود که رویال ژل را به مدت ۱ دقیقه زیر زبان نگه داشته و بعد آن را قورت دهید و به مدت نیم ساعت بعد از مصرف چیزی میل نکنید.

طریقه مصرف ژل رویال به صورت کپسول

طریقه مصرف ژل رویال به صورت کپسول

روش مصرف ژل رویال به صورت خوراکی

ژل رویال را می‌توان به صورت خوراکی نیز مصرف کرد، اما در این روش به این علت که مواد موثره‌ ژل به خصوص پروتئین‌های آن توسط اسید معده تجزیه می‌شود، چندان توصیه نمی‌شود. البته شما می توانید ژل رویال را بصورت خام خریداری کنید و آن را در منزل با مواد مغذی دیگر ترکیب کنید.

طریقه مصرف ژل به صورت کپسول

در این روش ژله رویال در کپسول‌هایی (در بازار و داروخانه‌ها موجود است) قرار می‌گیرد و سپس قورت داده می‌شود (درست مانند سایر کپسول‌ها). در این روش ژل تحت تاثیر اسید معده قرار نمی‌گیرد و بعد از ورود به روده جذب بدن می‌شود. البته مصرف ژل رویال بصورت کپسول چندان برای کودکان مناسب نیست و بهتر است روش بعدی را هم مطالعه کنید.

طریقه مصرف ژل رویال به صورت ترکیب با عسل

یکی از شیوه‌های نگهداری از ژل رویال، ترکیب آن با عسل طبیعی  بدون موم و یا عسل با موم است. دراین روش کافی است تا یک قاشق غذاخوری در روز ترکیب ژل رویال و عسل را بصورت ناشنا نوش جان کنید. این روش جزو بهترین روش ها و طریقه مصرف ژل رویال است که به تمام افراد نیز توصیه می شود.

مدت زمان نگهداری ژل رویال

پس به طور کلی ژل رویال تازه بسته به اینکه به چه شیوه‌ای نگهداری می‌شود ماندگاری متفاوتی خواهد داشت. شیوه‌های نگهداری زیر معمول‌ترین شیوه‌های نگهداری ژل رویال هستند.

  • نگهداری ژل رویال تازه در یخچال (دمای ۳ تا ۵ درجه): در این روش ژل برای مدت زمانی حدود ۶ ماه خواص خود را حفظ خواهد کرد
  • نگهداری ژل رویال تازه در فریزر (دمای ۱۸- درجه): در این شیوه ژل برای مدت زمانی حدود ۲ سال خواص خود را حفظ خواهد کرد.
  • ترکیب ژل و عسل در دمای یخچال: در این روش ژل رویال تا ۲ ماه خواص خود را حفظ خواهد کرد.
  • ژل رویال در دمای محیط: ژل رویال بسیار به دما حساس است و در صورتی که خارج از یخچال باشد ظرف چند ساعت خواص خود را از دست می‌دهد.

بهترین زمان مصرف ژل رویال

بهترین زمان مصرف ژل رویال صبح و به صورت ناشتا است. چرا که در این زمان بدن آماده است تا بیشترین و بهترین جذب مواد غذایی را صورت دهد. در نتیجه با وجود طعم ناخوشایند ژل رویال، اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از مصرف ژل رویال بگیرید پیشنهاد می‌شود که حتما آن را بصورت ناشتا و ترکیبی با عسل مصرف کنید تا مزه بهتری داشته باشد. البته پیش از مصرف ژل رویال حتما با پزشک خود مشورت کنید و ادامه مقاله را مطالعه کنید.

ژل رویال طبیعی

ژل رویال طبیعی

موارد منع مصرف ژل رویال

به طور کلی چند دسته از افراد نباید از ژل رویال استفاده کنند و یا تنها تحت نظر پزشک از آن استفاده کنند.

  • افرادی که به نیش زنبور حساسیت دارند: یکی از اجزاء ژل زنبور عسل، ترکیبات گلیکوسیلات هستند که در زهر زنبور عسل نیز وجود دارد و ممکن است موجب واکنش‌های حساسیتی و شوک‌های آنافیلاسکی شوند.
  • کسانی که سابقه‌ی آلرژی و آسم دارند: رویال ژل همچنین به کسانی که سابقه‌ی بیماری‌های تنفسی نظیر آسم را دارند نیز توصیه نمی‌شود و ممکن است منجر به ایجاد اسپاسم‌های تنفسی، تنگی نفس شود و باید قبل مصرف حتما پا پزشک خود مشورت کنند.
  • زنان باردار: اگر چه ژل رویال برای بارداری و مشکلات ناباروری مفید است، اما یکی از موارد احتیاط در مصرف ژل رویال برای زنان باردار و شیرده است که بهتر است تحت نظر پزشک از ژل رویال استفاده کنند.
  • کودکان زیر 2 سال: کودکان زیر دو سال نباید ژل رویال را مصرف کنند.
  • افراد دارای بیماری های خاص: این دسته از افراد درباره مصرف ژل رویال حتما باید با پزشک خود مشورت کنند.

از کجا بفهمیم ژل رویال خراب شده؟

پس از آنکه با طریقه مصرف ژل رویال آشنا شدید به سراغ پاسخ یکی از سوال های مهم کاربران می رویم. بررسی خراب شدن ژل رویال در منزل برای افرادی که آشنایی زیادی با این محصول ندارد کمی سخت است. با این حال زمانی گفته می‌شود ژل رویال خراب شده که طعم و بوی آن تغییر کند. به طور طبیعی، ژل رویال تازه حتی زمانی که خام است طعم بدی دارد، بنابراین سعی کنید بوی قوی و طبیعی را از بوی خراب شده تشخیص دهید. گاهی ممکن است ژل رویال هنوز خراب نشده باشد و ارزش غذایی خود را از دست نداده باشد. با این حال همیشه آن را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید.

علاوه بر طعم، رنگ ژل رویال نیز بر تشخیص سالم بودن یا خراب بودن آن مؤثر است، اما در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع، رنگ در اثر تماس با هوا تغییر می‌کند. رنگ ژل رویال تازه، سفید رنگ است و نشان می‌دهد که در فضای مناسب نگهداری شده است. اگر در رنگ یا طعم ژل رویال تفاوت وجود دارد، باید مبدا و تاریخ انقضا را بررسی کنید.

سوالات بیشتر خود را می توانید در بخش ثبت نظرات برای ما بنویسید تا افراد متخصص سریعا به شما پاسخ دهند. همچنین می توانید خرید ژل رویال با کیفیت را از فروشگاه عسل قره چمن انجام دهید تا بصورت مستقیم از تولید کننده بهترین محصول را دریافت کنید.

سوالات متداول

[WPSM_AC id=3136]