حتما می دانید عسل، این ماده شیرین که می‌تواند یک منبع مواد معدنی و مغذی برای بدن ما باشد، این روزها دستخوش دخالت‌های انسانی شده است و نوع تقلبی آن به وفور توسط سودجویان تولید می‌شود. عسل تقلبی که بعضاً از آب قند و شکر تهیه شده است، نه تنها هیچ ارزش غذایی ندارد؛ بلکه باعث آسیب رسیدن به بدن می‌شود. مضرات عسل غیر طبیعی و شکر بر کسی پوشیده نیست؛ اما تشخیص عسل طبیعی از تقلبی هم کار بسیار سختی است.

عسل تقلبی چیست؟

در مقاله های قبل درباره اینکه عسل غیر طبیعی چگونه درست میشود، توضیحات کاملی دادیم. تقلب در تولید عسل بسیار رایج شده است؛ به این شکل که سودجویان با ترکیب محلول گلوکز و شربتی از فراکتوز بالا  و مواد مصنوعی دیگر، عسل تقلبی تولید می‌کنند. عسل تقلبی حاصل ترکیب مواد شیرین ‌کننده مصنوعی مانند قند یا شکر است. این شیرین کننده ها به همراه رنگ و اسانس مصنوعی، به جای شهد گل‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت عسل طبیعی و مصنوعی در مقاله ای به همین نام بررسی شده است.

راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

برای تشخیص عسل طبیعی از مصنوعی باید بدانید که عسل خالص، متراکم است؛ در یک مسیر ریزش می‌کند، بافت نرمی دارد و عطر و بوی خوب و شیرینی دارد. عسل خام، که خالص‌ ترین نوع عسل است، ممکن است بعد از مصرف، حس سوزش خفیفی در گلوی شما ایجاد کند.

تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی کار سختی است. امروزه تقلب‌های عمدی و آگاهانه ای که در تولید عسل طبیعی  انجام داده می شود، علاوه بر از بین بردن ارزش غذایی و دارویی عسل، سلامت مصرف کننده را تحت تاثیر قرار می دهد.

تا به حال شده که وقتی درب شیشه عسل را باز می‌کنید صدایی همانند صدای تجمع گاز بشنوید؟ این صدا می‌تواند نشانه تقلبی بودن عسل باشد و علت آن فرایند تخمیری است که داخل عسل مصنوعی و تقلبی صورت گرفته است. این فرایند در عسل طبیعی و خام رخ نمی‌دهد. یک سری آزمایشات و روش های خانگی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی وجود دارد ولی توسط کارشناسان تایید نشده است. در ادامه به معرفی و توضیح این روش ها می پردازیم.

روش تشخیص عسل طبیعی با انگشت

در این آزمایش، باید یک مقدار عسل را بر روی انگشت شست خود قرار دهید. عسل خالص و طبیعی به صورت غلیظ است و باید بر سطحی که روی آن قرار گرفته، بچسبد و چکه نکند. اگر عسل چکه کرد باید بدانید که احتمالا آن عسل تقلبی است.

تست عسل با آب سرد

در این روش باید یک قاشق چای‌ خوری از عسلی که می‌خواهید تست کنید را داخل لیوان آب سرد بریزید. عسلی که تقلبی باشد در آن آب حل می‌شود؛ در حالی که عسلی که خالص باشد ته لیوان ته نشین می‌شود.

تست دستمال کاغذی

شما باید یک قطره از عسل خود را روی دستمال کاغذی بریزید و بعد از گذشت مدتی (معمولاً حدود 30 دقیقه) دستمال را چک کنید. اگر عسل شما طبیعی باشد، قطره عسل روی دستمال کاغذی خشک می‌شود. اما اگر عسل تقلبی باشد، روی دستمال کاغذی لکه هایی را پدید می آورد.

استفاده از پارچه سفید

این روش همانند آزمایش دستمال کاغذی است. برای انجام این آزمایش باید یک قطره عسل را روی یک پارچه سفید بریزید. طبق گفته‌ها عسل طبیعی خالص جذب پارچه نمی‌شود و همچنین ‌اثری هم پس از شستشو از خود برجا نمی‌گذارد. این در حالی است که عسل تقلبی و ناخالص لکه‌های ماندگاری را روی پارچه ایجاد می‌کند.

آزمایش عسل تقلبی با شعله آتش

به گفته برخی‌ها عسل طبیعی قابلیت اشتعال دارد. روش این تست به این صورت است که شما باید یک چوب کبریت را در عسل فرو کنید و سپس کبریت بزنید. اگر چوب کبریت روشن شود، این نشان می‌دهد که عسل شما طبیعی است. اگر چوب کبریت روشن نشود، احتمالاً عسل تقلبی است. ( این روش و آزمایش به هیچ عنوان درست نیست و صحت ندارد.

تشخیص عسل طبیعی با سرکه

گفته شده که با مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل با مقداری آب و سه قطره سرکه، می توانید طبیعی بودن عسل را تشخیص دهید. یعنی اگر این مخلوط شما کف کند؛ احتمالاً عسل شما تقلبی است. این روش هم به هیچ عنوان تایید نشده است.

تست عسل طبیعی با حرارت دادن

طبق این روش باید مقداری از عسل حرارت ببنید. اگر پس از حرارت دادن عسل کف نکند؛ آن عسل خالص و طبیعی است. اما اگر به حالت حباب ‌دار درآمد، تقلبی است. توجه داشته باشید که خود حرارت دادن عسل باعث تخریب و از بین رفتن خواص آن می‌شود.

روش قطعی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

به طور کلی باید بدانید که تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را فقط با تجهیزات و آزمایشگاه‌ها می‌توان مورد بررسی قرار داد. برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی ازمایش‌های ساکاروز، آزمایش قندهای احیا کننده قبل از هیدرولیز، ازمایش اندازه گیری نسبت فروکتوز و گلوکز، رطوبت و ph انجام می‌شود.

برای اطمینان از اصالت عسل، یا باید از روش‌های معتبر و آزمایشگاهی استفاده کنید یا از تولیدکنندگان معتبر و منابع قابل اعتماد خرید کنید. دانستن این موضوع خالی از لطف نیست که: خالص ترین و با کیفیت ‌ترین عسل‌ها توسط زنبورهای کندوداران به دست می‌آید نه توسط کارخانه‌های معروف.